هدف تفکیک زباله چیست؟

هدف از تفکیک زباله چیست و چه فوایدی دارد؟

تفکیک زباله از مبدا با هدف جداسازی مواد از یکدیگر به منظور جلوگیری از آلودگی بیشتر، برنامه ریزی شد تا موادی که قابل بازیافت هستند، بازیافت و مجددا به چرخه طبیعت برگردند.

عدم کنترل پسماند و زباله ها در مناطق صنعتی، شرکت ها و مناطق شهری باعث افزایش روز افزون زیانهای بهداشتی و اقتصادی گردیده است و روزانه به حجم انباشته شدن این زباله ها و پسماند ها در این مناطق افزوده می شود و متاسفانه هزینه های گزافی را جهت جمع آوری و دفع آنها به بار می آورد.

لذا اگر این زباله ها و پسماندها قبل از اینکه روی هم انباشته شوند، از هم تفکیک شوند و با جداسازی بهنگام و درست بازیافت شوند، عملیات بازیافت موفق آمیز تر صورت خواهد گرفت. پس باید در جهت جمع آوری و دفع آنها گامهای اساسی و موثری در زمینه کنترل پسماندها برداشت. در کشور ما از دیر باز نان را از زباله ها تفکیک می کردند ولی در زمینه تفکیک زباله های تر و خشک و دیگر زباله ها بتازگی اقداماتی صورت گرفته که البته هنوز جای کار بیشتری دارد.

فواید تفکیک زباله

تفکیک و جداسازی زباله و بازیافت آنها برای محیط زیست فواید سودمند و ارزشمندی دارد. با تفکیک شدن زباله های قابل بازیافت و غیر قابل بازیافت می توان از زباله های قابل بازیافت برای تولید محصولات جدید استفاده کرد و به جای استفاده از منابع طبیعی، مواد بازیافتی را به کار برد و در مصرف منابع طبیعی صرفه جویی کرد.

از دیگر فواید تفکیک زباله و بازیافت آن می توان به صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره کرد. درست است برای بازیافت مواد زائد هم احتیاج به انرژی است ولی مقدار انرژی که برای بازیافت زباله های تفکیک شده بکار برده می شود، کمتر از این مقدار است. همچنین انرژی که در زمان تولید محصولات جدید با مواد خام مصرف می شود، خیلی بیشتر از مقدار انرژی است که همان محصولات از مواد بازیافتی تولید می شوند.

صنایع کارتن پلاست نفیس، با توجه به تجارب سالهای زیادی که فعالیت داشته شروع به تولید سطل های بازیافت کرده است.

سطل های بازیافت با کارتن پلاست علاوه بر مقرون به صرفه بودن به دلیل جنس خوب و مقاومت و استحکام بالایی که دارد سالهای زیادی مورد استفاده قرار میگیرند.

کارتن پلاست در رنگهای متفاوت با ضخامت و گرماژهای متفاوتی تولید میشود و درخواست کننده های سطل بازیافت میتوانند هر طرحی که میخواهند روی ان مستقیم چاپ کنند.

کارتن پلاست نفیس با به روزترین و مدرن ترین دستگاه های برش، چاپ سیلک و چاپ دیجیتال محصولات  کارتن پلاستی را تولید میکند.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و کارشناسان فروش آماده پاسخگویی می باشند.

شماره تماس  دفتر مرکزی :  ۰۲۱۸۸۷۰۱۶۶۸

خرید اینترنتی سطل بازیافت کارتن پلاست :  https://www.nafisco.ir/fa