bullet
خانه > آزاد سازی قیمت در بورس كالا
آزاد سازی قیمت در بورس كالا آزاد سازی قیمت در بورس كالا (تعداد بازدید : 4542)
به نقل از شانا، مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی اظهار کرد: هم اکنون سه تا چهار درصد اختلاف قیمت میان مواد اولیه عرضه شده در بورس کالا و بازار آزاد وجود دارد، این درحالی است که پیش از آزاد سازی نرخ ارز در بورس کالا، این اختلاف قیمت حداقل ٩ تا ١٢ درصد بود.

مهدی شریفی نیک نفس گفت: بدلیل کاهش شدید اختلاف قیمت مواد اولیه پتروشیمی در بورس کالا و بازار آزاد، دلالان انگیزه زیادی برای حضور در این بازار ندارند، براساس آمارهای منتشرشده توسط سازمان بورس کالا بیش از ١٥٠٠ شرکت پس از آزاد سازی قیمت در بورس اقدام به خرید نکرده اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی تاکید کرد: در زمان عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس کالا، ٣٨ درصد تقاضاها کاذب بوده است.

شریفی با بیان این که طبق قانون،کالاهای خریداری نشده در بورس به مچینگ اول و دوم می رود، گفت: هم اکنون با دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها شرکتهایی می توانند اقدام به خرید در مچینگ اول و دوم کنند که پروانه کاری مرتبط داشته باشند.

وی گفت: هم اکنون بحث حضور شرکتهای بازرگانی و یا اتحادیه ها و تعاونیها برای خرید مواد اولیه برای اعضای زیر مجموعه خود در بورس کالا بطور جدی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت بازرگانی پتروشیمی در حال پیگیری است.


تاریخ: ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
منبع : شانا


کارتن پلاست نفیس
Cartoon Plast Co.