bullet
خانه > کارتهای بانکی آنتی میکروبیال
کارتهای بانکی آنتی میکروبیال  (تعداد بازدید : 3946)

به گفته یکی از کارشناسان پلاستیک در انگلستان کارتهای بانکی اعتباری و اسکناس‌ها می توانند موجب کاهش گسترش عفونت‌ها و میکروبها شوند اگر با استفاده از پلاستیک های آنتی میکروبیال ساخته شوند.


بانک مرکزی انگلیس در هجدهم دسامبر اعلام کرد که اسکناسها امکان تولید با مواد پلیمری را خواهند داشت. بزرگترین مشکلی که در خصوص اسکناسها مطرح است , انتقال باکتریها از فردی به فرد دیگر می‌باشد که بر این اساس دانشگاه کویین مری در اکتبر  2012  اعلام کرد که 14 درصد از اسکناسها و 10 درصد از کارتهای اعتباری بانکی آلوده به ذرات مدفوع بوده اند.

همچنین میزان آلودگی 8٪ از کارتهای اعتباری  و 6٪ از اسکناسها  در سطحی بود که از کاسه توالت انتظار می رود. به نقل از ایندیپندنت مورخ 13 سپتامبر 2013 : مطالعه صورت گرفته بر روی میزان زنده ماندن میکروبهایی مانند ای کولای E.coli  و MRSA هنگامی که بر روی هفت نوع مختلف از ارز رایج در انگلستان بررسی شد , نشان داده است که این میکروبها بیشترین رشد را  بر روی  پول های  چاپ شده پلاستیکی داشتند.

با این حال، این خطرات می توانند تا حد زیادی با افزودن مواد آنتی میکروبیال به پلیمرها که در حال حاضر توسط شرکت سیمفونی در دسترس می باشند، کاهش یابند. (شرکت سیمفونی یک شرکت متخصص در پلاستیکهای پیشرفته در انگلستان می باشد.)

مایکل لوریل مدیر عامل شرکت سیمفونی گفت:

"برخی از این باکتری ها می توانند بسیار خطرناک و مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها باشند که به اثبات رسیده و بنابراین ما باید قبل از آنکه به بدن ما وارد شوند با آنها مقابله کنیم. پیرو سالها تحقیق بخش R&D، سیمفونی هم اکنون می تواند فرمولاسیون ضد میکروبی و ضد قارچ به نام d2p را ارائه کند، که می‌تواند به انواع پلاستیکها اضافه شود .لوریل می گوید: "نه تنها برای اسکناس، بلکه برای کارتهای بانک ، گواهینامه رانندگی، کارتهای اتوبوس ، کیسه خرید، صفحه کلید کامپیوتر ، فرمان ماشین، تلفن، دستگیره در و بسیاری از کاربردهای دیگر می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد..

d2p به طور مستقل توسط آزمایشگاههای شناخته شده تست و موجب از بین رفتن  بیش از 50 گونه از میکرو‌ارگانیسم های خطرناک، از جمله MRSA، اشریشیا کلی، سالمونلا، لیستریا , سودوموناس و آسپرژیلوس نایجر شده است.

این گونه‌ها، میکروبهایی هستندکه در همه جا مانند : بیمارستان‌ها، مدارس، خانه ها و دفاتر، و همچنین در داخل کیسه های خرید پنهانند."

همچنین، اگر d2p در هنگام تولید بسته بندی مواد غذایی پلاستیکی به بسته های پلاستیکی اضافه شود، زمان ماندگاری غذا را  قبل از آنکه کپک بزند افزایش می دهد.

تاریخ: ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
منبع: وبسايت d2w
کارتن پلاست نفیس
Cartoon Plast Co.